C z e r w i e c  - 2 0 0 2
-
--
W piątek 28. czerwca o godzinie 18:00 w sali Muzeum Roberta Kocha zostało podpisane porozumienie o partnerstwie miedzy Muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie a Kołem Ziomków "Heimatkreis Wollstein e.V." z Bad Bevensen. Porozumienie to potwierdza nasze wspólne zaangażowanie w utworzenie Muzeum Roberta Kocha oraz jego utrzymanie i dalszy rozwój w przyszłości. Strony podpisujące ten akt zapewniają, iż wiedza na temat  działalności doktora Roberta Kocha w Wolsztynie będzie dalej pogłębiana oraz udostępniana jak najszerszej społeczności. Przy tej okazji, już nie pierwszy raz, Koło Ziomków wsparło finansowo muzeum, tym razem kwotą 1000PLN. 

[Wspólne zdjęcie na tle oficyny]

[Horts Eckert przekazuje 1000PLN na rzecz muzeum]

[Zofia Chwalisz i Horst Eckert podpisują porozumienie]
--
W CZWARTEK 27 CZERWCA 2002 ROKU O GODZINIE 10:00  W SALI NR 36 URZĘDU MIEJSKIEGO W WOLSZTYNIE ODBYŁA SIĘ XLIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W WOLSZTYNIE.
 

[Dyskusje radnych przed rozpoczęciem sesji ]

[Przewodniczący Piotr Maszner otwiera obrady sesji]

[Obradom towarzyszy liczna publiczność]

PORZĄDEK POSIEDZENIA:

1. Otwarcie obrad.
2. Uchwalenie porządku obrad.
3. Informacja na temat działalności Izby Rolniczej.
4. Informacja na temat działalności Powiatowego Zespołu Doradztwa.
5. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XXXIX/320/2001 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 28 grudnia 2001 roku w sprawie budżetu miasta i gminy Wolsztyn na 2002 rok.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany do Uchwały Nr VII/57/99 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 25 lutego 1999 roku w sprawie założenia gimnazjum w Wolsztynie.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany do Uchwały Nr VII/58/99 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 25 lutego 1999 roku w sprawie założenia gimnazjum w Kębłowie.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany do Uchwały Nr VII/60/99 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 25 lutego 1999 roku w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolsztynie.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany do Uchwały Nr VII/66/99 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 25 lutego 1999 roku w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej we Wroniawach.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów mieszkaniowo-usługowych w Wolsztynie.
11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wolsztyna oraz wsi: Chorzemin, Niałek Wielki, Karpicko, Tłoki Nowe, Adamowo, Komorowo w obrębie wsi Karpicko.
12. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów zabudowy letniskowej w Chorzeminie.
13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów zabudowy mieszkaniowej w Chorzeminie.
14. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów działalności gospodarczej w Karpicku.
15. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów zabudowy letniskowej w Obrze.
16. Informacja Zarządu z prac w okresie międzysesyjnym.
17.  Interpelacje i zapytania radnych.
18.  Wolne wnioski i informacje.
19. Zamknięcie obrad.

Treść podjętych uchwał znajdziecie Państwo w dziale PRAWO  [Uchwały]

--
Od czwartku 20 czerwca Wolsztyna ma nowe targowisko! Stare targowisko przy ulicy Wodnej zostało zlikwidowane, a obecne, nowe mieści się przy ulicy Komorowskiej.
--
W piątek 14 czerwca o godzinie 13 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wolsztynie odbyło się spotkanie z wybitnymi uczniami gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie za swe bardzo dobre wyniki w nauce oraz udział w licznych konkursach i olimpiadach otrzymali nagrody i prezenty. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom osiągniętych wyników i życzymy udanych wakacji!
KLIKNIJ
KLIKNIJ
-
W piątek 14 czerwca o godzinie 10:30 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego Burmistrz Jan Słomiński wręczył, nadane przez Prezydenta RP, pamiątkowe medale parom małżeńskim, obchodzącym 50 rocznicę ślubu. Szanowni jubilaci to: 
Stefania i Maksymilian Piotrkowscy
Regina i Stefan Stachowiak
Irena i Jan Bąk
Maria i Stanisław Sammler
Helena i Franciszek Wyrwa oraz 
Bronisława i Marian Pawliczak.
KLIKNIJ
-
W dniach 12 i 13 czerwca na ulicach Wolsztyna pojawią się kolarze biorący udział w X Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Bałtyk Karkonosze". 12 czerwca podczas drugiego etapu liczącego 214 km z Wałcza do Wolsztyna kolarze przyjechali do Wolsztyna około godziny 16:35  kiedy to na ulicy Gajewskich walczyli o punkty na lotnej premii. Kolarze wykonali dwa okrążenia ulicami miasta a następnie finiszowali ponownie na ulicy Gajewskich. Zwycięzcą lotnej premii i całego etapu został Marcin Gębka z grupy "Weltour GS III". W czwartek Wolsztyn był miejscem startu do następnego etapu liczącego 166 km do Żagania. Kolarze wyruszyli w trasę o  godzinie 12:30. Po dwóch okrążeniach opuścili Wolsztyn jadąc w kierunku do Nowej Soli.  Oto zdjęcia z mety i startu w Wolsztynie na ulicy Gajewskich [ZDJĘCIA]
--
11 czerwca 2002 roku o godzinie 9:00 w Urzędzie Miejskim w Wolsztynie odbyła się narada sołtysów gminy Wolsztyn. Podczas spotkania, na którym uczestniczyli również burmistrzowie Jan Słomiński i Andrzej Rogoziński omawiano m.in. następujące sprawy:

1. Znakowanie zwierząt.
2. Ustalenie planu pracy na II połowę bieżącego roku 2002, w tym omówienie spotkania powiatowego sołtysów.
3. Wydatki inwestycyjne.

-
We wtorek 4 czerwca w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodenj w Warszawie odbyło się podsumowanie I Konkursu dla redakcji gazet lokalnych mających największy wpływ na kształtowanie świadomości proekologicznej społeczeństwa w 2001 roku. "Głos Wolsztyński" otrzymał pierwszą Ogólnopolską nagrodę przyznaną przez Prezesa NFOŚiGW pana Jerzego Pietrewicza oraz I miejsce wśród gazet lokalnych województwa wielkopolskiego. Gratulujemy!
KLIKNIJ
[Nagrodę wręcza prezes WFOŚiGW Ewa Hofman]
KLIKNIJ
[Prezes  NFOŚiGW Jerzy W. Pietrewicz, wiceprezes Jerzy Małachowski i Anna Domagalska z buzdyganem w ręce]
--
Z okazji Dnia Dziecka w bibliotece miejskiej odbyła się w środę 5 czerwca prezentacja książki dla dzieci "Zapach akacji" pani Alicji Patey - Grabowskiej. Na spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie Jan Słomiński, Andrzej Rogoziński, wice starosta Krzysztof Piasek oraz licznie zaproszone dzieci, które przygotowały część artystyczną, recytując wiersze pani Alicji. Książka zawiera wiersze o Wolsztynie oraz naszej okolicy. Książka została wydana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn.
[Spotkanie w bibliotece]
-
Burmistrzowie Jan Słomiński i Andrzej Rogoziński złożyli w środę 5 czerwca wizytę w firmie Nawrot, aby osobiście pogratulować właścicielom zdobycia certyfikatu "DOBRE BO POLSKIE". Firma Nawrot powstała w 1988 roku i zajmuje się produkcją i handlem pieczarek, boczniaków, grzybów leśnych oraz innych warzyw i owoców. Więcej informacji na temat firmy Nawrot Sp. z o.o. znajdziesz na stronie internetowej www.nawrot.zgora.pl

[Gratulacje i kwiaty od burmistrza]

[Certyfikat "DOBRE BO POLSKIE"]
-
[ p o w r ó t ]

UM Wolsztyn 2002