P a ź d z i e r n i k  - 2 0 0 3
.
.
30 października 2003 o godzinie 10:00  odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej w Wolsztynie. 

PORZĄDEK POSIEDZENIA:
1. Otwarcie obrad.
2. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji.
3. Uchwalenie porządku obrad.
4. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Wolsztynie na kadencję 2004 - 2008 roku.
5. Informacja na temat realizacji inwestycji w 2003 roku.
6. Informacje na temat oświadczeń majątkowych.
7. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Komisji Rewizyjnej do przeprowadzenia kontroli.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie.
9. Podjęcie uchwały w sprawie celowości wykonania dróg gminnych z wykorzystaniem środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  w obrębie wsi Komorowo w obszarze działek o nr ewid. 110/2, 110/3, 110/4, 128/1, 128/3, 108, 113, 126.
11. Zajęcie stanowiska w sprawie dalszego rozwoju współpracy z Domont we Francji. 
12. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta w okresie międzysesyjnym.
13. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach.
14. Interpelacje i zapytania radnych.
15. Wolne wnioski i informacje.
16. Zamknięcie obrad.
[UCHWAŁY]

.
29 października odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Wolsztynie. 

Porządek posiedzenia:

1. Ocena mierzenia jakości pracy szkół i przedszkoli. (Zalecenia).
2. Podsumowanie wyników sprawdzianów w szkołach podstawowych i egzaminów w gimnazjach.
3. Problemy wychowawczo - dydaktyczne w placówkach oświatowych.
4. Informacja o pracy doradców metodycznych.
5. Informacja o Młodzieżowej Radzie Miejskiej.
6. Informacja o działalności Towarzystwa Dziedzictwa Wielkopolskiego.
7. Wolne wnioski i informacje.

.
W piątek 24 października 2003 została oficjalnie otwarta Gminna Oczyszczalnia Ścieków w Wolsztynie - największa inwestycja w historii samorządu w Wolsztynie. Na uroczystość przybyli m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Stefan Mikołajczak, Wicewojewoda Jerzy Błoszyk, Andrzej Puch Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Parlamentarzyści, zaproszeni goście z sąsiednich gmin i powiatów oraz z zaprzyjaźnionego miasta Lübben  [więcej]
.
Od 22 do 25 października br. trwały Międzynarodowe Targi Turystyczne Tour Salon 2003, na  których Wolsztyn miał bardzo nietypowe ale za to przyciągające uwagę wszystkich zwiedzających stoisko. Wolsztyn reklamował się przed głównym wejściem na teren targów z parowozem pod parą i wystawą w zabytkowym wagonie retro z 1929 roku. Każdego dnia parowóz wyruszał z Wolsztyna z planowym pociągiem osobowym do Poznania, a następnie wjeżdżał na teren MTP przez ul. Głogowską. Po południu około godziny 14:30 parowóz ponownie przejeżdżał  przez jedną z głównych ulic Poznania i wracał z pociągiem osobowym do Wolsztyna. Dzięki pomocy wielu osób i instytucji udział parowozu w międzynarodowych targach Tour Salon 2003 stał się możliwy i to bez żadnych kosztów jakie musiała by ponieść gmina. Nasze stoisko odwiedził m.in. Wojewoda Wielkopolski p. Andrzej Nowakowski. Czynny parowóz, których co chwila gwizdał i buchał parą przyciągnął  do naszego stoiska również przedstawicieli mediów w tym TVN 24, PTV3,  Radia RMI czy popularnej "Zetki". 
 
.
Już kolejny raz w tym roku odwiedzili nas członkowie Koła Ziomków Wollstein z Bad Bevensen. W poniedziałek 13 października br. przewodniczący koła Horst Eckert wraz 45 osobową grupą z Bad Bevensen przekazali po 1100 PLN na rzecz Muzeum Roberta Kocha oraz naszego szpitala. Więcej na temat współpracy Wolsztyna z Kołem Ziomków Wollstein przeczytacie w dziale Współpraca
 
.
W piątek 10 października br. w Urzędzie Miejskim ze studentami z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu spotkała się pani Wiceburmistrz Justyna Mikołajewska. Studenci chcieli zapoznać się z inwestycjami ekologicznymi przeprowadzanymi w gminie Wolsztyn oraz poznać naszą strategię rozwoju i promocji.
.
Wolsztyńskie stoisko na Targach Polagra - Farm 2003 cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Bez wątpienia uwagę ich zwracał olbrzymi tort z czekoladowym parowozem wykonany przez Cukiernię J.G. Gwóźdź. Na stoisku prezentowana była cała gmina Wolsztyn. Foldery, zdjęcia oraz to czego nie powinno zabraknąć na Polagrze czyli regionalne potrawy. W wolsztyńskim stoisku skosztować można było m.in. mleko z firmy "Mlecz", wyroby mięsne z firmy "Kędzia" oraz wypieki z piekarni Państwa Markowskich. W pierwszym dniu targów gminę Wolsztyn reprezentowali Burmistrz Andrzej Rogozinski z panią Wiceburmistrz Justyną Mikołajewska oraz  Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Kazubskim. Wśród gości odwiedzających nasze stoisko byli m. in. Wiecewojewoda Wielkopolski Jerzy Błoszyk, Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp, dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Kartografii Andrzej Bobrowski, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnej w Poznaniu Antoni Mandziak oraz Dyrektor PKP Cargo Stanisław Janiak, z którym omówiono udział Wolsztyńskiego parowozu na najbliższych targach Tour Salon w Poznaniu. 
.
W poniedziałek 6 października br. odbyło się przekazanie budynków przy ul. 5 Stycznia 58 i Rynek 16 Parafii Augsburskiej z Zielonej Góry, która jest prawowitym spadkobiercą majątku pozostawionego w Polsce przez parafie ewangelickie po 1945 roku. 
Na zdjęciu: Krzysztof Nowak przedstawiciel Parafii Augsburskiej z Zielonej Góry oraz Burmistrz Andrzej Rogozinski. 
.
W czwartek 2 października br. gościła w Wolsztynie delegacja radnych ze Sławy wraz z Burmistrzem p. Cezarym Sadrakułą. Goście przyjechali do Wolsztyna, aby zapoznać się z formą przekształcenia zakładu budżetowego gminy, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, w spółkę prawa handlowego. Podczas wizyty goście pytali również szereg spraw związanych z ekologią oraz infrastrukturą techniczną w naszej gminie. 
-
[ p o w r ó t ]

UM Wolsztyn 2003